Na początku była Takapara… W 2016 stworzyliśmy od podstaw, w 100% polską markę kolorowych skarpetek, którą chcieliśmy pokazać całemu światu. Zbudowaliśmy sklep internetowy, zaczęliśmy jeździć na targi i spotkania modowe… zaczęło się :-). Miło było rozstawiać klikudniowe stoisko, spotykać się z Wami w różnych miastach oraz proponować Wam najwyższej jakości skarpetki „made in Łódź”. Było fajnie ale coraz częściej pojawiało się pytanie czy mamy gdzieś sklep stacjonarny, bo fajnie byłoby mieć nasz sklep z kolorowymi skarpetkami na codzień. Zaczęliśmy więc myśleć jak ten temat ugryźć aby nasz butik był wyjątkowy i najfajniejszy. Po burzliwych przemyśleniach wystartowaliśmy!

W lipcu 2019 otworzyliśmy pierwszy „Skareptoholik POP-UP” na Jarmarku Dominikańskim. Przez 3 tygodnie badaliśmy koncept i zbieraliśmy opinie. Stwierdziliśmy, że Skareptoholik to musi być coś jak „skarpetkowy park atrakcji”, z nieprzebraną ilością wyjątkowych, kolorowych skarpetek. Zaczęliśmy przeglądać asortyment innych skarpetkowych marek i stopniowo budowaliśmy ofertę naszego sklepu. Niedługo potem, w październiku 2019 otworzyliśmy butik „Skarpetoholik Łódź” w Off Piotrkowska (obecnie przeniesiony na ulicę Piotrkowską). W maju 2020 powstał „Skarpetoholik Warszawa” w Elektrowni Powiśle zaś chwilę później „Skarpetoholik Poznań” na Półwiejskiej 13. Najnowszym, i zapewne nie ostatnim, jest „Skarpetoholik Kraków" na Stradomskiej 9.

Tworząc Skarpetoholik.pl zależało nam, by w naszej ofercie pojawiły się przede wszystkim polskie marki stawiające na niezrównaną jakość. Selekcja nie była łatwa, ale ostatecznie do Takapara dołączyły zadziorne skarpetki z napisami od Warszaw Saints, oryginalnie i śmiesznie pakowane skarpetki od SkarpetkoweLove czy kolorowe skarpetki od 4LCK. Poza polskimi markami w naszej ofercie znalazły się również wyjątkowo artystyczne francuskie skarpetki Bonne Maison, bardzo ciepłe hiszpańskie skarpetki od Thunderslove oraz piękne garniturowe, portugalskie skarpetki Pedemeia. Dzięki takiemu doborowi marek, w naszym sklepie znajdziesz skarpetki dla każdego i na każdą okazję.