Halloweenowy wieczór filmowy

Posted by     Skarpetki , Okazje      0 Comments  views (45)
Halloweenowy wieczór filmowy
Z Halloween wiążą się rozmaite zwyczaje. W tym roku może nie wybierzemy się na bal kostiumowy, ale zawsze możemy urządzić seans filmowy w gronie najbliższych. Gorąca czekolada, klasyczne filmy i ciepłe skarpetki są doskonałym połączeniem na ten wieczór.

Tajemnicze historie i skarpetki z duchami

Posted by     Skarpetki , Okazje      0 Comments  views (42)
Tajemnicze historie i skarpetki z duchami
Październik dobiega już końca, dlatego przyszedł czas na ostatnią część naszego cyklu o tajemniczych polskich legendach. Dzisiaj dowiemy się m.in. dlaczego nawet najwięksi śmiałkowie boją się pływać w części jeziora Błędno.

Cukierek albo psikus! Idealne skarpetki na Halloween

Posted by     Skarpetki , Okazje      0 Comments  views (326)
Cukierek albo psikus! Idealne skarpetki na Halloween
Podświetlone dynie, które złowrogo ukazują wyszczerbiony uśmiech i przebierańcy, wędrujący po okolicy w poszukiwaniu cukierków – to jedne z najpopularniejszych obrazów, kojarzących się z Halloween. Jednak skąd właściwie wywodzi się ten zwyczaj i jakie są związane z nim tradycje?

Kobieto, badaj się!

Posted by     Skarpetki      0 Comments  views (279)
Kobieto, badaj się!
Rak piersi jest najczęstszym rodzajem nowotworu wśród kobiet. Co roku umiera na niego ok. 6 tysięcy Polek! Październik jest miesiącem świadomości raka piersi, w którym przypominamy, jak ważną rolę odgrywa profilaktyka. Regularne badanie może uratować życie Twoje albo Twoich bliskich.

Dia de Muertos - meksykańskie Święto Zmarłych

Posted by     Skarpetki , Okazje      0 Comments  views (333)
Dia de Muertos - meksykańskie Święto Zmarłych
Feeria barw, śpiewy, cukrowe czaszki i dobra zabawa – w Meksyku właśnie tak obchodzi się Święto Zmarłych. Wielowiekowa tradycja w niezwykły sposób łączy refleksję z radością. Dia de Muertos jest świetnym przykładem tego, że śmierć nie musi oznaczać ostatecznego rozstania z bliskimi.

Ktoś chce pożreć Twój mózg, czyli skarpetki zombie

Posted by     Skarpetki , Okazje      0 Comments  views (143)
Ktoś chce pożreć Twój mózg, czyli skarpetki zombie
Wstają z grobów i ruszają na polowanie. Ich jedynym pragnieniem jest zdobycie świeżego mięsa. Zombie na stałe zagościły w świecie popkultury, jednak skąd się właściwie wzięły?

Skarpetki z kotami, czyli dlaczego każda czarownica ma kota

Posted by     Skarpetki , Okazje      0 Comments  views (233)
Skarpetki z kotami, czyli dlaczego każda czarownica ma kota
Niektóre są puszyste i wprost pchają się na kolana, a inne obserwują człowieka ze znikomym zaciekawieniem. Przez lata stały się bohaterami tysięcy bajek i opowieści. Dzisiaj zastanowimy się, dlaczego u boku każdej szanującej się czarownicy zawsze znajduje się nieodłączny kot.

Dziady, czyli spotkanie świata żywych i umarłych

Posted by     Skarpetki , Okazje      0 Comments  views (84)
Dziady, czyli spotkanie świata żywych i umarłych
„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, Co to będzie, co to będzie?” Prawdopodobnie większość Polaków słyszało kiedyś te słowa. Święto Dziadów zyskało sławę przede wszystkim za sprawą dramatu Mickiewicza, jednak warto pamiętać o tym, że jest to przedchrześcijański obrzęd, który odbywał się na naszych ziemiach jeszcze na długo przed narodzinami romantycznego wieszcza.
Skarpetki z duchami, czyli wieczór pełny zagadkowych opowieści
Halloween zbliża się wielkimi krokami, dlatego kontynuujemy naszą serię tajemniczych legend polskich. Zachęcamy do ubrania skarpetek z duchami i przeniesienia się z nami do zagadkowego świata zjaw i upiorów.