Kiedy nosić skarpetki?

Ważne spotkanie biznesowe, a może szalona impreza z przyjaciółmi? Każda okazja jest dobra do założenia wyjątkowych skarpetek. To dodatek, który pasuje zarówno do eleganckich stylizacji, jak i do sukienek czy szortów.

Eleganckie stylizacje

Istnieją dwie szkoły noszenia skarpetek do eleganckich stylizacji. Jedna każe zrezygnować z tego typu dodatków, a druga zachęca do stawiania na akcesoria, które staną się integralną częścią stylizacji. W pierwszej wersji albo zupełnie rezygnuje się ze skarpetek albo wybiera się króciutkie stopki, które nie wystają za buty. Jest to niewątpliwie modne, jednak dość ryzykowne rozwiązanie. Może ono skutkować powstaniem bolesnych otarć i pęcherzy. Brak skarpetek nie jest także najlepszym rozwiązaniem na zimne dni. Przewiane kostki mogą szybko stać się jedną z przyczyn przeziębienia. Ciekawszą opcją zdaje się postawienie na skarpetki. Obecnie na rynku dostępnych jest tak wiele przeróżnych modeli, że znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie naprawdę nie jest trudnym zadaniem. Do garniturowych spodni i eleganckich butów zawsze doskonale pasują luksusowe skarpetki. Mają one przeważnie stonowane barwy. W przypadku takich produktów kluczową rolę odgrywa wysoka jakość materiałów. Coraz więcej osób decyduje się także na kolorowe skarpetki. Świadczą one o pewności siebie osoby, która je założyła, co jest niezwykle przydatne w kontaktach biznesowych.

Chłodne pory roku

Jeżeli marzysz o ciepłych skarpetkach, porzuć sztuczne materiały, które zamiast faktycznie ogrzewać, powodują jedynie, że stopa się poci. Bardzo łatwo wpaść w sidła poliestrowych produktów. Przeważnie mają one atrakcyjny wygląd i przyciągają niskimi cenami, jednak bardzo szybko okazują się niepraktyczne. Dużo lepiej jest postawić na skarpetki wykonane z bawełny albo wełny. Zapewniają one wysokie poczucie komfortu i pozwalają skórze swobodnie oddychać. Są nieco droższe od wariantów poliestrowych, ale to inwestycja w znacznie lepszą jakość. Ponadto szlachetny materiał może iść w parze z ciekawą kolorystyką i efektownym wzornictwem. Takie skarpetki będą doskonałym dodatkiem do jesiennych botków albo mokasynów. Znakomicie sprawdzą się motywy nawiązujące do pory roku np. listki, grzyby albo jeże.

Zimą wcale nie trzeba chować skarpetek pod spodnie. Lekko wystające skarpetki są nie tylko modne, ale zapewniają także ciepło

Zgodnie z modą

Połączenie, które było niegdyś uważane za prawdziwy koszmarek modowy, już od paru sezonów króluje w kolekcjach największych projektantów. Mowa tu o zestawieniu skarpetek z sandałami i nie chodzi tu wcale o kultowe białe skarpetki i męskie letnie buty. To w modzie damskiej króluje połączenie skarpetek z… butami na obcasach.

W trendzie tym widać nawiązanie do szalonych stylizacji z lat 80-tych. I tak oto sukienka i sandałki są łączone razem ze skarpetkami. Ograniczenie stanowi tylko wyobraźnia, liczy się jedynie to, aby skarpetki były dobrze widoczne. Panie często stawiają na dekoracyjne modele. Motyw kwiatów, serc czy słodyczy sprawdzi się zarówno w połączeniu ze spódnicami, jak i spodenkami. Pewne jest, że skarpetki i obcasy to mariaż dla odważnych kobiet, które nie boją się odsłaniać szalonej strony swojej osobowości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *